Epoxidové podlahy, známe svojou odolnosťou a stálosťou, si volí ako prvú možnosť čoraz viac Slovákov. O ich nesporných výhodách sme písali v samostatnom článku.

Dnes sa pozrieme na najnovšie trendy, ktoré liate epoxidové podlahy sprevádzajú v roku 2023. O tomto type podlahy je známe, že je nutné myslieť nad nadčasovosť, keďže ide o takmer nezničiteľný materiál a s touto podlahou sa „býva“ po celý život. Ale aj tu sú zreteľné trendy, ktoré nie sú z môjho pohľadu, módnym úletom, ale dlhodobo rozumným trendom, ktorým nič nepokazíte a aktuálny bude aj o niekoľko dlhých rokov.

Kovový vzhľad

Metalický vzhľad zaznamenáva prudký nárast popularity. Je to dizajn vhodný skôr do komerčných, ako rezidenčných priestorov, ale nikto vám nebude brániť, ak sa pre tento vzhľad rozhodnete vo svojom dome.
Tento dizajn využíva kovový pigment zmiešaný s epoxidovou živicou na vytvorenie jedinečného a pútavého povrchu. Výsledkom je lesklý, špičkový vzhľad, ktorý môže pripomínať čokoľvek od mramoru po lávu. Metalický vzhľad pôsobí chladne ale zároveň čisto a mimoriadne elegantne.

Ako vrchná vrstva sa nanáša matný alebo lesklý lak. Matný lesk je aktuálne viac in. Zároveň je vhodnejší na bežnú údržbu.

Hyper flake vzhľad

Je to ďalší z trendov, ktorého popularitu zaznamenávame už niekoľko rokov. Ide o použitie drobných farebných vločiek, ktoré dodávajú podlahe veľmi pôsobivú štruktúru podobnú žule. S dodatočnou vrchnou epoxidovou vrstvou ide o vizuálne krásny prvok, ktorý je vhodný do domácnosti ale aj do firemných, či komerčných priestorov.

Glitre (chipsy) a sľudové vločky

Výsledný efekt tohto dizajnu je podobný vyššie spomenutému, ale zachádza viac do prírodného vzhľadu ( sľudové vločky ) alebo do elegantného ( v prípade glitrov ). Krásny vzhľad vzniká aj ich kombináciou, ale netreba to preháňať, aby sa výsledný vzor nestal veľmi gýčovitý.
Glitre alebo sľudové vločky sa používajú vo vnútri domov, bazénov, vonkajších priestorov a garáží. Neustále sledujeme trendy v epoxidových podlahách a radi klientom poradíme, alebo ich usmerníme, aby boli s výsledkom nadmieru spokojní. Budeme radi, ak nás budete kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *