Liate podlahy, Da Vinci Martin
Liate podlahy, Da Vinci Martin

Liate podlahy, známe tež ako epoxidové podlahy, získavajú posledné roky na popularite. Všetko má ale svoje výhody ale aj nevýhody a liate podlahy nie sú výnimkou. Je férové poukázať na to a klient sa rozhodne sám.

Za nás ale výhody liatych podláh vysoko prevyšujú na ich nevýhodami. Rozmeňme si to na drobnejšie.

Aké výhody prinášajú liate epoxudové podlahy?

Jednou z najväčších výhod liatych podláh je ich odolnosť.  Nesporným plusom je tiež bezškárovosť. Tým dosiahnete čistý vzhľad a jej lepšiu údržbu. Sú vysoko oddolné na oter aj proti nečistotám. Sú preto  idealne do namáhaných priestorov, ako sú garáže, technické miestnosti, vchody a  výrobné haly.  Tiež sú vhodné na podlahy v nákupných centrách, kancelárie ,nemocnice , kúpeľne a podobne.

Ľahká a rýchla údržba je niečo, čo opäť oceníte ako plus pri liatych podlahách. Voda, s ktorou sú podlahy zmývané, sa z povrchu rýchlejšie a dokonalejšie odstráni, čím sa minimalizuje riziko pošmyku a  úrazu. Taktiež ich bezškárovosť zaručuje nie len vzhľad, ale aj dokonalú hygiénu.

Pre svoju odolnosť voči chemikáliám sú mimoriadne cenené v servisoch ale aj v hoteloch, či vstupných halách. Soľ na topánkach v zimnom období, či vyliaty olej by napr. na drevenej, či laminátovej podlahe mohol spôsobiť nenapraviteľné škody. Pri liatych tento problém odpadá.

Variabilita vzorov a morvov je obrovskou pridanou hodnotou, ktorú vám nevie dať žiadny iný typ podlahy. V podstate sa dá povedať, že každá liata podlaha je originál, ktorý by ste inde na svete nenašli. 

Aké nevýhody majú liate podlahy?

Aby sme epoxidové podlahy len nechválili, majú aj svoje nevýhody. 

Oproti bežným podlahám (linoleum, dlažba, laminátová podlaha) je vyššia cena po prepočítaní na m². Kto ale chce mať trvácu podlahu s originálnym vzorom, tak si uvedomí, že ide o investciu, ktorá sa mu časom vráti. 

Pred vyliatím podlahy je potrebné podkladovú vrstvu dokonale vyčistiť a odstrániť všetky nerovnosti. V niektorých prípadoch je potrebné pôvodnú podlahu odstrániť, čo môže byť nákladné.

Keďže liaté podlahy sú dokonalou izoláciou, nie sú vhodné ich aplikovať na podlahu, ktorá nie je odspodu izolovaná.

Sme presvedčení o tom, že liate epoxidové podlahy majú podstatne viac výhod ako nevýhod. Ich životnosť je takmer neobmedzená a nevyžaduje takú starostlivosť ako napríklad drevené parkety.

Je preto vhodná ako dlhodobá investícia pri výstavbe nových rodinných domov, alebo kancelárií.

Ak aj vy zvažujete liatu podlahu, obráťte sa na nás a prejdeme si s vami všetky podrobnosti podlahy, aby vám prinášala radosť celé roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *