Liate podlahy

Liate podlahy boli pôvodne vyvinuté pre priemysel. Vďaka tomu že technológia liatych podláh je bezšpárová, výborne sa udržiava a má dlhú životnosť je využitie týchto podláh skutočne všestranné. Liata podlaha je so svojou hrúbkou vhodná na podlahové kúrenie pretože oproti iným podlahám má nízky tepelný odpor. Hlavnou výhodou je však nekonečná možnosť experimentovania s farbami a dizajnom. Výberom vašich obľúbených farieb je priam zaručené vytvorenie umeleckého diela na mieru. Keď sa vám však časom podlaha prestane páčiť nie je problém zvoliť iný modernejší dizajn alebo podlahe vrátiť lesk. Liate podlahy sa rozdeľujú na Epoxidové liate podlahy a na Polyuretánové liate podlahy, v čom je však hlavný rozdiel?

Epoxidová podlaha – tvrdá ale krehká. Používa sa do obytných priestorov, kde nie je jej povrch moc namáhaný. Technológiou epoxidovej liatej podlahy je možné vytvoriť úplne lesklý povrch, je však náchylný na škrabance, preto sa odporúča naniesť lak, ktorý zamedzí škrabancom a zlepší sa aj údržba podlahy.

Polyuretánová podlaha – Vhodná do priestorov, kde sa na podkladovej vrstve nachádzajú nerovnosti alebo praskliny. Je vhodná najmä do kúpeľní, práčovní. Vlastnosti polyuretánovej liatej podlahy dovoľujú použiteľnosť aj v exteriéri – napr. na balkónoch, terasách, altánkoch a podobne.

Vinylové podlahy, dizajnové podlahy, originálne podlahy

Kúpeľňa

Predsieň

Kuchyňa

Spálňa

Obývačka

Kancelária