Liate podlahy

Liate podlahy boli pôvodne vyvinuté pre priemysel. Vďaka tomu že technológia liatych podláh je bezšpárová, výborne sa udržiava a má dlhú životnosť je využitie týchto podláh skutočne všestranné. Liata podlaha je so svojou hrúbkou vhodná na podlahové kúrenie pretože oproti iným podlahám má nízky tepelný odpor. Hlavnou výhodou je však nekonečná možnosť experimentovania s farbami a dizajnom. Výberom vašich obľúbených farieb je priam zaručené vytvorenie umeleckého diela na mieru. Keď sa vám však časom podlaha prestane páčiť nie je problém zvoliť iný modernejší dizajn alebo podlahe vrátiť lesk. Liate podlahy sa rozdeľujú na Epoxidové liate podlahy a na Polyuretánové liate podlahy, v čom je však hlavný rozdiel?

Epoxidová podlaha – tvrdá ale krehká. Používa sa hlavne do technických priestorov, ako sú garáže, dielne a sklady. Technológiou epoxidovej liatej podlahy je možné vytvoriť úplne lesklý a odolný povrch, ktorý sa nemusí chrániť lakom. Pokiaľ by sme však chceli dosiahnuť matný vzhľad a ešte väčšiu ochranu, môžeme lak použiť. 

Polyuretánová podlaha – vhodná do obytných priestorov, kde je je požiadavka na exkluzivitu a bezškárovosť. Vďaka svojej pružnosti sa používa sa bez obmedzenia do všetkých miestností obytného domu.  Je veľmi vhodná aj na podlahové kúrenie. Polyuretánová podlaha sa vždy lakuje vysoko odolným lakom, ktorý ju chráni pred poškriabaním a môže zmeniť dizajn s lesklej podlahy na matnú.  

Vinylové podlahy, dizajnové podlahy, originálne podlahy

Kúpeľňa

Predsieň

Kuchyňa

Spálňa

Obývačka

Kancelária