Liate podlahy, Da Vinci Martin
Liaté podlahy, Da Vinci Martin

Popularita liatych podláh v posledných rokoch narastá. Mnohé firmy a domácnosti využívajú výhody, ktoré liate podlahy ponúkajú.

Napriek tomu sa často stretávame s opodstatnenými otázkami a obavami klientov, ktorí riešia praktické veci – od údržby, životnosti, až po praktické veci ako je napr. kúrenie.

A práve otázke podlahového kúrenia pri liatych podlahách sa budeme venovať v dnešnom blogu.

Môže byť podlahové kúrenie na elektrinu aj vodu?

Liate podlahy sa vo všeobecnosti delia na dva druhy:

Naša firma aktivne realizuje oba druhy.

Podlahové kúrenie využíva trubky, ktoré sú uložené v podlahe a nimi preteká teplá voda alebo elektrický prúd, čím sa ohrieva celá podlaha.

Vznikajú nám rôzne kombinácie spôsobu ohrevu a typu podlahy.

Pozitivnou správou ale je, že pod všetky spôsoby ohrevy aj podlahy je možné nainštalovať podlahové kúrenie.

Jeho výhodou je, že rovnomerne zohrieva celý priestor od nôh ( na rozdiel od klasického radiátora ).

Keď skombinujeme vynikajúce teplovodivé vlastnosti liatych podláh s ich ľahkou údržbou

a odolnosťou, tak nám z toho vyjde, že sú ako stvorené do celého domu, dokonca aj do garáže.

V kuchyni trávi človek pomerne dosť času a podlahové kúrenie je veľmi vítané. Navyše odolnosť podlahy oceníte, ak vám na zem padne jedlo, či kuchynské vybavenie.

Ak máte malé dieťa, oceníte, že okrem ľahkej údržby po vyliati ho môžete pokojne hrať sa na vyhrievanej podlahe. Keď k tomu zapojíte rôzne 3D prvky, má o zábavu postarané.

Drevo, ako izolant, bráni prechodu tepla z podlahy – alebo inak povedané – na dosiahnutie pocitu tepla musíte spáliť viac elektrickej energie, prípadne vodu z podlahovom kúrení viac zohriať.

Keď to porovnáme s keramickou dlažbou, tá vedie teplo ( ale aj chlad ) podstatne lepšie. Pri vypnutom kúrení ( najmä v lete ) môže byť ale takáto podlaha studená na dotyk.

Liate podlahy predstavujú v kombinácii s podlahovým kúrením dokonalý kompromis.

Epoxidová, či polyuretánová podlaha je teplá bez teplotných extrémov. Oproti dlažbe ale pôsobí na dotyk mäkšie a príjemnejšie.

Dobrá správa pre alergikov. Vďaka podlahovému kúreniu sa znižuje prúdenie prachu a alergénov po miestnosti. Liate podlahy sú navyše preslávené mimoriadne jednoducho údržbou, takže vďaka tejto kombinácii môžete potlačiť svoju alergiu.

Náš tip

Polyuretánová podlaha je pružnejšia a je odolnejšia na zmeny teploty. Jej výhodou je UV stálosť a mimoriadne príjemný pocit pri chôdzi, preto sa odporúča skôr do domu. Epoxidová podlaha je skôr určená pre technické miestnosti a garáže.

Skvelou alternatívou sú aj mikrocementové podlahy a lepené vinylové lamely, kde je opäť možné popustiť uzdu kreativite a vytvoriť si jedinečnú podlahu.

Využite výhody, ktoré so sebou prináša podlahové kúrenie pod liatymi podlahami. Napíšte nám alebo zavolajte a nájdeme riešenie aj pre vašu domácnosť, či firmu.

2 Odpovede

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *