Liate podlahy, Da Vinci Martin
Liate podlahy, Da Vinci Martin

Trend epoxidových podláh je badateľný posledné roky aj na Slovensku. Okrem nesporných praktických výhod prinášajú epoxidové liate podlahy aj nekonečné možnosti prevedenia a zapojenia kreativity.

Sú nádherným prvkom v každom dome, či v kancelárskych priestoroch. Vďaka práci na mieru, použitým vzorom a materiálom, sú podlahy maximálne originálne – nenájdete na svete 2 rovnaké.

Mimoriadnej popularite sa tešia u firemných klientov. Mnohé firmy, či obchodné centrá v snahe odlíšiť sa a priniesť jedinečný prvok do svojich priestorov siahajú po 3D epoxidovej podlahe.

Proces inštalácie epoxidovej 3D podlahy zahŕňa v prvej fáze realizovanie dokonalej epoxidovej podlahy s niekoľkými epoxidovými vrstvami. Po takejto podlahe s rovným efektom nasleduje požadovaný obrázok. Ten je následne ošetrený transparentným dvojzložkovým epoxidom alebo polyuretánom, aby sa získala dokonalá hĺbka obrazu.  

Vďaka 3D prvkom ale budete mať neopísateľný pocit priestorovosti. Na rozdiel od nálepky, či maľovaného vinylu vás dizajn doslova pohltí.

Výhodou takejto podlahy je aj optické zväčšenie priestoru. Oceníte to predovšetkým v malých priestoroch, ako sú detské izby, či kancelárie, kde sa človek nebude cítiť stiesnene.

V zahraničí je už pomerne bežnou praxou vylievať 3D podlahy v nemocniciach na oddeleniach s detskými pacientami. V nemocniciach má epoxidová podlaha aj výhodu v mimoriadne jednoduchej údržbe.

Vedeli ste, že?

Epoxidové podlahy vydržia pri správnej údržbe viac ako 20 rokov?

Do podlahy si môžete dať vyliať čokoľvek vás napadne. Populárne je napríklad zalievanie firemného plastického loga do vstupných priestorov. Potenciálneho partnera, či budúceho kolegu ohúrite ešte skôr, ako sa s vami osobne stretne.

TIP OD NÁS
Ak premýšľate nad 3D epoxidovou podlahou, dobre si premyslite prvky, ktoré tam chcete mať. Vyberajte prvky, kde skutočne vynikne 3D zobrazenie.

Populárnymi motívmi sú najmä:


Možnosti sú ale nekonečné a je len na vás, pre ktorý motív sa rozhodnete.

Pôsobíme na trhu už niekoľko rokov a skúsenosti, ktoré máme sme pretavili do krásnych realizácií našich zákazníkov. Presvedčte sa vo fotogalérii nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *