Liate podlahy, Da Vinci Martin

Epoxidová podlaha v garáži nie je len módnym trendom posledných rokov. Vlastnosti epoxidu predurčujú použitie tohto materiálu v špinavom a extrémnym podmienkam vystavenom prostredí garáže.

Predstavíme si niekoľko výhod, ktoré epoxidové podlahy so sebou prinášajú:

Odolnosť

Epoxid je veľmi odolný materiál, čo sa týka mechanického aj chemického znečistenia. Garáž je plná ostrých predmetov a náradia, ktoré môže spôsobiť na bežnej podlahe rôzne škrabance, ryhy a praskliny. Posypová soľ v zime, únik oleja alebo riedidla a iných chemických látok predstavuje nebezpečenstvo pre podlahu – ale nie epoxidovú. Tá má oveľa vyššiu odolnosť, ako na akú ste boli doteraz zvyknutý.

Jednoduchá údržba

Epoxidové podlahy sú tiež jednoduché na údržbu, čo znamená, že sa ľahko udržujú v dobrom stave. Na ich údržbu postačujú bežné čistiace prostriedky. Ak je povrch bez porušenia, je údržba veľmi rýchla. Výhodou epoxidovej podlahy, v porovnaní napr. s vyliatou betónovou podlahou, je že neprepúšťa rôzne látky ako oleje, či mazivá. Betón svojou štruktúrou je schopný absorbovať tekutinu a nikdy ho dokonale nevyčistíte. Pri epoxidovej podlahe to ale neplatí.

Estetika

Epoxidová podlaha je podstatne krajšia a elegantnejšia, ako iná alternatíva v garáži. Aj keď pridaná hodnota epoxidových podláh tkvie v ich praktickosti, aj vzhľad hrá nemalú úlohu pri rozhodovaní. Máte v podstate neobmedzené možnosti dizajnu a farieb. Podlaha tak môže byť prispôsobená potrebám a vkusu svojho majiteľa.

Bezpečnosť

Epoxidové podlahy môžu byť vybavené protišmykovými povrchovými vrstvami, ktoré znižujú riziko pošmyknutia a zlepšujú bezpečnosť v garáži. Jemný prach z betónu, ktorý sa zvíri pri každom zaparkovaní alebo ho so sebou prenášate do domu môže byť zdraviu škodlivý a spôsobovať rôzne respiračné a kožné problémy.

Vodeodolnosť

Epoxidové podlahy neprepúšťajú, ani nesajú vodu a iné tekutiny. To výrazne predlžuje životnosť podlahy a tým aj celkové náklady vrátane údržby. Ak hrozí, že v garáži bude cez tuhé zimy mrznúť, s epoxidovými podlahami môžete v kľude spať. V prípade, že sa voda alebo iná tekutina dostane do betónu, alebo iného podlahového materiálu, môže sa vplyvom mrazu poškodiť.

Rýchlosť montáže

Výhodou epoxidových podláh v garáži je aj rýchle vyliatie a inštalácia. Väčšina inštalácií môže byť dokončená za jedno alebo dva dni, v závislosti od veľkosti garáže a povrchu podlahy.

Preneste tieto výhody epoxidových podláh aj do vašej garáže. Kontaktujte nás a my pre vás pripravíme návrh, a samozrejme, aj celú realizáciu podľa vašich predstáv. Majte aj vy originálnu epoxidovú podlahu v garáži a využívajte jej výhody po dlhé roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *