Liate podlahy, Da Vinci Martin
Liate podlahy, Da Vinci Martin

Liata podlaha je stále populárnejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie elegancie a praktickosti v kúpeľni.

Elegantná a dizajnová, bezšpárová povrchová úprava liatej podlahy je dokonalým riešením pre vašu kúpeľňu. Liata podlaha je absolútne vodotesná a bez spojov, umožňujúc vám s úplnou dôverou vychutnať si kúpanie, sprchovanie a umývanie. Okrem toho vám ponúka nekonečné farebné kombinácie, ktoré môžete prispôsobiť svojmu osobnému vkusu.

V dnešných moderných trendoch dominuje používanie jediného tónu, s možnosťou výberu z rôznych farieb. ktorá žiari luxusným vzhľadom, čo vytvára príjemnú a upokojujúcu atmosféru. Môžete sa tiež rozhodnúť pre miešanie niekoľkých odtieňov do jednej podlahy, čo umožňuje vytvorenie efektu mramoru, či betónu. Táto kombinácia vám poskytne podlahu, ktorá  je originálna a jedinečná. Kombinácia s drevom alebo dekoratívnou omietkou dodá vašej kúpeľni ešte viac štýlu a charakteru.

Pri plánovaní liatej podlahy v kúpeľni nezabudnite venovať pozornosť aj technickým hľadiskám, ako je vodovod a odpad. Uistite sa, že elektroinštalácia spĺňa všetky bezpečnostné predpisy. Ak robíte rekonštrukciu, dávajte pozor na orientáciu slnka a nastavte všetko tak, aby ste čo najlepšie využili prírodné svetlo.

Ak zvažujete podlahové kúrenie, nezabudnite na požadovanú výšku liatej podlahy. Výhodou liatej podlahy je, že sa dá jednoducho a bezpečne kombinovať s podlahovým kúrením.


Pri výbere farieb a vzorov myslite nadčasovo. Epoxidové podlahy sú dlhodobou investíciou, preto sa nenechajte zlákať aktuálnym trendom ,ale myslite na svoju kúpeľňu v dlhodobom horizonte. 

Údržba liatej podlahy je podstatne jednoduchšia. Epoxidová, alebo polyuretánová  podlaha má hladký povrch, ktorý je ľahko čistiteľný a odolný voči vode, mastnote a nečistotám rôzneho druhu. Táto vlastnosť je ideálna pre kúpeľne, kde je vysoká vlhkosť a pravdepodobnosť vystavenia vode. Voda a vlhkosť nemajú na epoxy podlahu vplyv, pretože je nepriepustná. Tým pádom je odolná voči plesniam, čo zabezpečuje, že vaša kúpeľňa bude vždy zdravá a hygienická.

Radi vám s liatou podlahou v kúpeľni pomôžeme. Kontaktujte nás alebo sa inšpirujte našimi poslednými realizáciami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *