Vinylové podlahy, dizajnové podlahy, originálne podlahy
Vinylové podlahy Da Vinci Martin

Vinylové podlahy majú bohatšiu históriu, ako si možno mnohí uvedomujú. Pôvod vinylu siaha do 19. storočia, kedy s týmto materiálom začal pracovať francúzsky lekár.

Nasledovali desaťročia vývoja a vylepšení, až nastal okamih, kedy vinyl vytlačil gumené podlahy.

Prvá vinylová podlaha bola uvedená na trh tesne po vojne, v roku 1947. Výhoda jej manipulácie, recyklácie a vylepšených vlastností viedla k masívnemu zavádzaniu tohto typu materiálu ako podlahy najmä v Európe a Severnej Amerike.

Mnohé výhody vinylových podláh si postupne uvedomujeme aj na Slovensku a čoraz viac domácností prechádza na tento tip podlahy.

Prezradíme vám výhody vinylových podláh, ktoré možno aj vás presvedčia o tom, aké dobré je ich mať u seba doma.

Cenovo výhodné

Ako pri laminátových podlahách, aj tu nájdete široké rozpätie cien v závislosti od kvality vinylu, ale aj jeho hrúbky. Čoraz viac výrobcov ponúka vinylové podlahy a v konkurenčnom boji sa tlačí cena nižšie, čo je ale dobrá správa pre zákazníkov, ktorí majú na výber z množstva dostupných podláh.

Povrchová úprava

Vinyl sa teraz tlačí v širokej škále vzhľadov, vzorov a farieb. Je k dispozícii vo vzoroch kameňa, dlaždíc či dokonca dreva . Mnohé z týchto štýlov, najmä luxusný vinyl, vyzerajú takmer ako skutočný materiál, ktorý simulujú. To umožňuje dosiahnuť napríklad vzhľad tvrdého dreva v akejkoľvek miestnosti bez nákladov alebo náročnej inštalácie.

Vysoká odolnosť

Vinylová podlaha je tiež odolnejšia, ako by ste si možno mysleli. Už nikdy viac škrabance a poškodenia, ktoré vidíte vždy, keď idete okolo.

Jednoduchá údržba

Dnešný typ vinylových podláh má pružný ochranný povlak vďaka čomu je chôdza mimoriadne príjemná. Zároveň je údržba vinylovej podlahy rýchlejšia a lepšia ako pri iných typoch. Materiál je odolný voči vode, preto stačí rozliatu tekutinu jednoducho utrieť.

Jednoduchá inštalácia

Zabudnite na obrovské nespratné rolky vinylu. Dnes už kvalitné vinyly kúpite ako kusy v rôznych rozmeroch ako dlažby, alebo laminátové podlahy. Tie sú buď klikové, alebo lepené. Klikové sa používajú, keď chcete niečo prekryť. Lepené sú oveľa praktickejšie, pretože sa vyznačujú vysokou priepustnosťou tepla. Nehrozí poškodenie v spojoch a dá sa vymeniť aj jediný kus v strede pri veľmi malej námahe. Vďaka stálosti farby vplyvom UV žiarenia zo slnka nespoznáte rozdiel, či ide o nový kus alebo pôvodný.

Izolácia

Vinyl vytvára v domácnosti izolačnú vrstvu, ktorá môže pomôcť s efektivitou a dobrým pocitom pri chôdzi.

Na rozdiel od podlahy z pravého dreva je odolná voči vode a vlhkosti. Výber vinylu namiesto skutočného dreva umožňuje dosiahnuť vzhľad dreva v miestnostiach, kde to bežne nie je možné, napríklad v kúpeľni alebo kuchyni.

Originalita

Vinylové podlahy sú vhodné nie len kvôli svojej odolnosti a dokonalému napodobneniu dreva, alebo dlažieb, ale aj svojou originalitou. Hlavne u lepených vinyloch sa dá vyskladať jedinečný a originálny vzor. Originalitu môžete dosiahnuť buď výberom dizajnových lamiel, alebo originálnym vyskladaním lamiel do vzorov, aké nikde inde neuvidíte. Dajú sa vyskladať dokonca do 3D efektu.

Ak aj vy túžite využívať výhody vinylových podláh, budeme radi, ak nám napíšete a pomôžeme vám s realizáciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *