Liate podlahy, Da Vinci Martin

Jednoduchá otázka ale odpoveď je o niečo zložitejšia.

Je totiž potrebné si uvedomiť, že polyuretánová podlaha nie je napr. jabĺčko, kde sú ceny za kg od 1 € až po 2,5 €.

Tu na cenu vplýva množstvo faktorov a výsledná cena za meter štvorcový sa môže veľmi líšiť.

Ktoré sú to faktory?

Kvalita podkladu je prvým a veľmi dôležitým faktorom, ktorý vplýva na výslednú cenu. Veľkú úlohu zohráva aj, či je podklad rovný a nemá výrazné poškodenia.

Epoxidové podlahy sa zväčša kladú na cementový poter alebo anhydridovú podlahu, ktoré sa vyznačujú dobrou údržbou, pevnosťou a sú na pokládky liatych podláh najvhodnejšie.

Do cenotvorby potom vstupuje výber použitého materiálu. Najbežnejšie si zákazníci vyberajú technický polyuretán, UV stály polyuretán, metalický epoxid alebo klasický farebný epoxid.

Cena každého je odlišná a preto si dobre zvážte, ktorý epoxid použijete, pretože pri väčších plochách sa cena za m² môže výrazne navýšiť.

Po vyliati podlahy prichádza ku konečnej úprave. Niekto preferuje lesklý lak, iný dáva prednosť laku matnému. Zákazníci majú možnosť siahnuť aj po UV stálom polyuretánovom laku, ktorý predĺži vzhľad vašej podlahy ale je potrebné pripraviť si viac väčší rozpočet.

Na cenu vplýva aj fakt, či chce zákazník použiť 3D prvok, či vyslovene umelecky poňať svoju novú podlahu.

Každá z fáz tvorby si vyžaduje množstvo prípravy a času. Podlahárov môžu byť na Slovensku stovky ale na polyuretánové podlahy sa špecializuje len hŕstka odborníkov.

Metóda pokus-omyl tu nefunguje. Epoxid pomerne rýchlo schne a vylieva sa celá podlaha, na rozdiel napr. od laminátovej podlahy, kde môžete vybrať chybný kus a nahradiť ho druhým.

Pri dizajnových podlahách musíte myslieť aj na fakt, že ide o jedinečný kúsok, ktorý nikde inde na svete nenájdete.

Navyše si to vyžaduje aj nemálo umeleckého cítenia na strane toho, kto podlahu realizuje. V prípade výberu niekoho neskúseného sa môže stať, že za podlahu zaplatite 2x, lebo prvý výsledok bude mimo vašich predstáv alebo bude nekvalitne prevedený.

Veľmi vo všeobecnosti sa ale dá napísať, že cena za m² epoxidovej podlahy sa pohybuje od 50 € vrátane práce a samozrejme použitého materiálu.

Pozrite si vo fotogalérii nižšie naše konkrétne realizácie a budeme radi, ak sa rozhodnete pre nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *